Katės yra žinomos kaip gyvūnai, mėgstantys ilgai pamiegoti, bet kai jos nemiega arba nesnaudžia, gali būti labai aktyvios. Jei katė jus ima žadinti, kai tik nueinate miegoti, galbūt ji užsinorėjo žaisti, yra alkana ar paprasčiausiai nori jums į kompaniją. Katės iki vienerių metų naktimis dažniausiai varo šeimininkus iš proto.
Kačių protėvis, Afrikos laukinė katė – naktinį gyvenimą gyvenantis gyvūnas. Naminis auklėjimas mūsų kates padarė dienos metu aktyviais gyvūnėliais, bet dauguma kačių dar ir dabar, veikiamos instinkto, būna aktyvios ir naktį. Gera žinia yra ta, kad šeimininkai gali savo kates išmokyti ramaus naktinio gyvenimo ir patys mėgautis saldžiu miegu.
Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka
Naktinis aktyvumas gali būti sveikatos sutrikimas?
Jei jūsų katė nerimastingai klajoja po namus gailiai miaukdama, galbūt tai visai ne naktinio aktyvumo, o kokios nors ligos požymis: gal katei skauda, gal kažkas kelia diskomfortą. Jei manote, kad tai priežastis, nugabenkite katę pas veterinarą, ypač, jei pastebite, kad katė nerimsta nei dieną, nei naktį.
Kad augintinis netrukdytų miegoti, išbandykite žemiau pateiktus metodus:
Vakare kelis kartus aktyviai pažaiskite su kate. Išbandykite žaislus, kurie juda, kruta, kad augintinis fiziškai būtų kuo aktyvesnis, norėtų žaislą gaudyti, bėgti paskui. Tinka žaislinės pelės, paukštukai, minkšti kamuoliukai. Žaiskite tol, kol katinėlis ims atrodyti pavargęs. Pašerkite katiną pagrindiniu patiekalu prieš eidami miegoti. Ne paslaptis, kad katės sočiau paėdusios išsyk užmiega. Jei katė nesiliauja kėlusi jūsų naktį tam, kad ją pamaitintumėte, nakčiai palikite ėdalo, vietoje to, kad keltumėtės įdėti jo į dubenėlį. Žaiskite su savo augintiniu ne tik vakare, bet ir dienos metu. Sugalvokite katei įvairios veiklos. Kuo aktyvesnė katė bus dieną, tuo geriau miegos naktį. Jei jūsų katė mielai bendrauja su kitomis katėmis, kodėl gi neįsigijus dar vienos draugės. Jei abi katės gerai sutars, naktį jos tikrai nesivargins kelti jūsų, nes turės su kuo pažaisti ir pabendrauti. Tačiau, iškyla kita problema: jei katės dūks pernelyg garsiai, jūs ir vėl neišsimiegosite. Kartais gali nutikti taip, kad naktį žaidžiančios katės netyčia sužeidžia savo šeimininkus. Pavyzdžiui, šeimininkui sapnuojant, jo akys juda po vokais, katė pastebėjusi judesius ima ir drėskia su nagais per akių vokus, o šeimininkas pabunda ištiktas šoko. Jei pastebite, kad katė stengiasi žaisti su jumis, kol miegate ar įnirtingai stengiasi pažadinti, verčiau išvykite iš kambario. Jei išvaryta miauksi ir drasko duris, pasiūlykite jai žaislų ir palikite žaisti už durų arba pastatykite savo kambaryje tokį daiktą, kurio katė bijo, pavyzdžiui, dulkių siurblį. Šie metodai turėtų padėti išvengti žaidžiančios katės nagų nakties metu.
Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka
Kaip nesielgti?
Jei esate įsitikinę, kad jūsų katinėlis tikrai neserga ir aktyvus naktį yra genamas instinktų ar todėl, kad išsimiega dieną, į bandymus jus pažadinti verčiau nekreipkite dėmesio. Jei atsikelsite naktį ir imsite su augintiniu žaisti ar maitinti jį, katinas manys, kad šitaip jį apdovanojate ir nesupras, kad daro kažką negero. Rezultate to, jis šitaip ims elgtis kasnakt, nes kam nepatinka būti apdovanotu. Geriausia išvis nekreipti dėmesio ir net nesikelti iš lovos, nes tik taip katinui galiausiai pabos jus žadinti ir jis nueis savais keliais, o jūs galėsite ramiai miegoti iki pat ryto.
Šaltinis www.gyvunai.sveikas.lt