lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Mityba
Vanduo katėms būtinas, bet ne visada norimas

 

Pakankamas kiekis vandens katėms yra ypatingai svarbus jų šlapimo takų sveikatai, ir smarkiai sumažina infekcijų riziką. Tačiau neretai katės į vandenį žiūri gan išrankiai ir ne visada lengva jas įtikinti gerti pakankamą kiekį. Jos gali net neprisiliesti prie vandens dubenėlio, pasiekiamo visą dieną, tačiau paknopstom atbėgs atsigerti vos Jums atsukus čiaupą. Kai kurios katės mielai geria iš dubenėlio, tačiau labai vertina ir tekančius purslus. Na, o kitos būtinai apvers dubenėlį ir laks vandenį griežtai tik nuo grindų. Atpažinote savo katę?

Plačiau
 
Ką reikėtų žinoti apie kačių ėdalą ir šėrimą

 

Norint, kad katė būtų sveika, gyvybinga ir linksma, svarbu ją tinkamai šerti. Tačiau gali iškilti klausimų: koks kačių ėdalas yra sveikas, rinktis šlapią ar sausą, kaip ėdalą laikyti? Taigi, metas sužinoti atsakymus į Jums rūpimus klausimus.

Plačiau
 
Saldu gardu - ne katėms!

 

Žmonių skonio receptoriai atskiria keturis pagrindinius skonius: sūrumą, saldumą, rūgštumą bei kartumą. Skonio, arba cheminiai receptoriai, yra jautrūs tam tikroms maiste arba skysčiuose esančioms cheminėms medžiagoms. Kažką paragavę, iškart jaučiame skonį. O štai katės kai ko nejaučia – jos nepatyrė ir nepatirs, koks yra saldainiuko ar medaus skonis. 

Plačiau
 
Konservai, sausas maistas. Kas geriau?

 

Apklauskite grupę kačių savininkų ir kiekvienas iš jų turės vis kitokią nuomonę konservai  ar sausas maistas geriau katei. Pirmiausia pabandykime suprasti pačių kačių fiziologiją, svarstant šį klausimą. Šunys yra visaėdžiai ir sugebantys suėsti ir įsisavinti tiek daržoves, tiek mėsą, kai tuo tarpu katės yra visiškos mėsėdės. O tai reiškia, kad joms būtina kokybiška mėsa kasdieninėje mityboje. 

Plačiau
 
Katės šėrimo grafikas

 

Nėra greito ir paprasto atsakymo, kaip dažnai reikėtų šerti kačiukus ar suaugusias kates. Natūralioje aplinkoje katės ėda labai dažnai (net iki 12 kartų per dieną) ir po truputį, nepersirydamos. Namų sąlygomis tai sunkiai įmanoma. Maitinimo dažnis priklauso nuo namų aplinkos, savininko darbų grafiko, katės amžiaus ir sveikatos bei  ėdalo tipo. Pvz., nuolat namie būnantis asmuo kačiuką ar vyresnio amžiaus katę gali maitinti kelis kartus dienoje konservais, o dirbanti šeima katę greičiausiai šers ryte ir vakare sausu ėdalu.

Plačiau
 
Dažniausios kačių šėrimo klaidos

 

Mes darome daugybę klaidų maitindamiesi patys: vartojame per daug cukraus ir druskos, valgome per mažai, o kartais per daug. Savo mitybos klaidas žmonės gali perduoti ir augintiniams.Taigi, ką mes darome ne taip šerdami savo kates ir kodėl? Deja, jos mums atsakyti negali, nes nemoka kalbėti. Ir galiausiai atsitinka taip, kad sužinome apie savo klaidas tik tada, kai augintinis suserga.

 

Plačiau
 
Katės ir pieno produktai. Sužinokite tikruosius faktus.

 

Katės ir pienas – derinys, sukurtas rojuje. Kas gi iš mūsų nematė tų nuostabių vaikiškų knygelių iliustracijų, kur nupieštas katinėlis, lakantis grietinėlę? Bet metas grįžti iš vaikystės prisiminimų ir pažvelgti į realybę. Nors katės ir mėgsta paskanauti pieno, tai nereiškia, kad jų organizmui šis produktas tinka. Pagrindinis grėsmę keliantis elementas, esantis piene – laktozė, daugeliui kačių sukelianti virškinimo problemų. To rezultatas: viduriavimas ir skrandžio skausmai. Neromantiška, tiesa? Ar katės gali vartoti pieno produktus? Ar jos gali lakti pieną? Išsiaiškinsime, sužinoję, ką apie tai mano mitybos specialistai ir veterinarai.

Plačiau
 
Kastruoto katino maitinimas

 

Jeigu jūsų katinas arba katė yra kastruotas ar sterilizuota, būtina laikytis kai kurių taisyklių juos auginant ir maitinant. Po kastracijos katinas patenka į rizikos susirgti šlapimo srities ligomis grupę.

Plačiau