lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Verta žinoti!
Veterinarijos reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams

 

Išaiškinimas dėl gyvūnų augintinių veisėjų registracijos ir veisimo vietų patvirtinimo, nuostatos ir reikalavimai.

Plačiau
 
Didelė laimė – be kainos ir atsakomybės?

 

Dažnai žmonės sprendimą įsigyti kačiuką priima impulsyviai, manydami, jog gyvūnas į namus atneš daug laimės, šilumos ir jaukumo tiek vaikams, tiek tėvams. Prieš nusprendžiant įsigyti gyvūną reikėtų „nusiimti rožinius akinius“ ir pažvelgti į realybę, kurioje džiaugsmas susipina su pareigomis, išlaidomis ir atsakomybe.

Plačiau
 
Kodėl veisliniai kačiukai kainuoja būtent tiek, kiek jie kainuoja?

 

Labai dažnai Veisėjui yra užduodamas klausimas: "Kodėl kačiukas kainuoja tiek daug? Kodėl būtent tiek?" Be abejonės, kiekvienas įsigyjantis gerą veislinį gyvūną visada žiūri už gyvūną sumokamus pinigus, kaip į jo "kainą" bet ne kaip į "vertę". Ieškant sau meilaus, gražaus, būsimo pilnateisio šeimos nario reiktų nežiūrėti į gyvūno įsigijimą, kaip į verslo sandėrį, nes gyvūnas ne "kainuoja", bet "turi vertę"! Dažniausiai verslas ir kačių veisimas yra ne tik negretimos, bet labai dažnai priešingos sąvokos, tačiau, tiems, kas mėgsta viską matuoti aritmetiškai, pateiksime šiek tiek duomenų, o toliau - spręskite patys...

Plačiau
 
Kuo skiriasi veislinis kačiukas su dokumentais nuo kačiuko be dokumentų?

 

Pirmiausia, pabrėžiu, kad gyvūnas visada yra džiaugsmas, meilumas, švelnumas, Dievo dovana, kurią reikia vertinti ir gerbti, kad ir koks jis bebūtų : kilmingas ar nekilmingas. Tiesiog šiek tiek pakomentuosiu, kuo skiriasi iš veislyno pirktas veislinis gyvūnas, su klubo išduotais kilmės dokumentais, nuo "veislinio mišrūno" arba "kilmingo, bet be dokumentų", kurių sočiai galima rasti bet kokiame skelbimų portale (čia ne apie paprastas kates kieminukes, neturinčias jokių pretenzijų, o apie gyvūnus, pretenduojančius į veislinio, kilmingo gyvūno titulą).

Plačiau
 
Kergimo „be dokumentų“ versliukas

 

Katinas kviečia į meilės pasimatymą! Negalėčiau pasakyti, kad šis pavadinimas – visiškai nukopijuotas nuo realaus, nes teko ištaisyti nemažai gramatinių klaidų. Bet būkim atviri, internetas mirga katinų, šunų, kačių, kalių šeimininkų skelbimais, kuriuose ieškoma augintiniui partnerio „ pasimatymams su rezultatais “.Tie skelbimai – su šypsenėlėmis, širdutėmis, didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis, o kartais ir su vylingai sąvadautojiškais prierašais, lyg šeimininkai ruoštųsi ne gyvūną kergti, o vaikui poros ieškoti. „Lieknas, tvarkingas, su patirtimi“. „Sekso gigantas“. „Mūsų katytė svečiavosi pas jį, mums tiko ir patiko, be to nebrangu“. Taip, paslaugos nebrangios, juk be dokumentų. Bet atrodo visai kaip veislinis, tiesa?

Plačiau
 
Ar katės mato spalvotai?

 

Katės mato taip pat gerai, kaip ir žmonės, dažnai net geriau. Kačių regėjimas pritaikytas užfiksuoti judėjimą, tai praverčia medžiojant. Kaip ir žmonių, kačių regėjimas yra binokuliarinis, nors ne toks tobulas. Tai reiškia, kad katės, taip pat kaip ir žmonės, tikriausiai mato trimatę erdvę, tai labai svarbu atstumo įvertinimui.

 

Plačiau
 
Ar balti kačiukai kurti?

 

Balta – tai nėra natūrali kačių spalva. Kiekvienas kačiukas paveldi iš tėvų vieną iš keturių spalvų: rudą, juodą, kreminę ir melsvą. Tai priklauso nuo genų. Kartais jie gali būti maišytų spalvų. Spalva pradeda plisti nuo viršutinės kūno dalies ir eina vis žemyn. Tai vyksta kol kačiukas dar negimęs. 

Plačiau
 
Du kačiukai geriau nei vienas

 

Jaudinantis ir džiaugsmingas sprendimas nuspręsti įsigyti kačiuką. Ir tuo pačiu tai yra sprendimas prisiimant nemažą atsakomybę. Kačiukai reikalauja daug priežiūros ir rūpesčio, tačiau tai 100% atperka neapsakomas malonumas stebėti juos augant ir tobulėjant. Kartais geriau įsigyti du kačiukus iškart, nesvarbu ar katę nusprendžiate turėti pirmą kartą, ar tiesiog įliesite naujų narių į kačių šeimą.

Plačiau
 
Alergija naminiams gyvūnams

 

Deja, daugelis žmonių serga alergija naminiams gyvūnams. Labai gaila, kai žmonės, kurie jau prisirišo prie savo šuns ar katės, kenčia nuo stiprios alergijos jiems ir turi rinktis tarp savo mylimo augintinio laikymo namuose tuo pačiu metu kenčiant nuo alergijos ir naujų šeimininkų paieškos.

Plačiau
 
Kodėl katės ir katinai šeriasi?

 

Katės šėrimasis – tai visiškai normalus ir natūralus procesas, kai katė keičia savo kailiuką. Dažniausiai šėrimasis vyksta rudenį ir pavasarį, bet kai kurios katės gali šertis ir visus metus. Nuolatinio kačių šėrimosi priežastimi bėgant metams gali būti, pavyzdžiui, ir netinkama mityba, virškinamojo trakto ligos ar vitaminų trūkumas.

 

Plačiau
 
1   2   3   Sekantis  >>