lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Priežiūra
Informacija keliaujantiems su augintiniu

 

Vasara – atostogų metas, kai norime pailsėti, bet ką reiktų daryti ir kaip tam tinkamai pasiruošti, jeigu ketinate keliauti kartu su savo augintiniu? Kelionei reiktų ruoštis iš anksto, kad atostogų metų neturėtumėte rūpesčių dėl savo mylimo keturkojo draugo. Pirma, ką reiktų padaryti prieš kelionę – pasirūpinkite visais veterinariniais dokumentais, gyvūnas turi turėti pasą, mikročipą, būti paskiepytas. Dėl specifinių reikalavimų keliaujant į skirtingas šalis patariame kreiptis į specialistus, kurie Jums padės susigaudyti bei patars kaip viską tinkamai sutvarkyti. Prieš ilgesnę kelionę apsilankykite pas veterinarijos gydytoją, jeigu reikia iš anksto pasirūpinkite būtinais vaistais. Pravartu įsigyti preparatus nuo erkių ir blusų. Keliaujant į kitą šalį, pasirūpinkite viešbučiais, kuriuose leidžiama apsistoti su augintiniais. Pasidomėkite, kokios gyvūnų laikymo sąlygos yra konkrečiame viešbutyje, koks mokestis, kokie reikalavimai gyvūnui.

Plačiau
 
Saugūs namai kačiukui

 

Prieš grįždami namo su nauja kate, be abejo, siekiate savo namus ir sodą padaryti saugius naujam šeimos nariui. Tačiau nuo ko pradėti?

Plačiau
 
Grėsmę keliantys žaislai gyvūnams

 

Šunys ir katės, ypač jauni, mėgsta žaisti su įvairiausiais daiktais - specialiai tam skirtais arba netyčia rastais. Žaidimai - puikus būdas judėti bei bendrauti su šeimininku. Tačiau žaidžiančias kates, kaip ir vaikus, būtina prižiūrėti tam, kad išvengti nenumatytų pavojų. Žaisdami gyvūnai savo žaislus gali praryti. Dažnai jie nepastebimai pašalinami su išmatomis, tačiau kartais gali pridaryti rimtų nemalonumų.

Plačiau
 
Kas nuodinga katei

 

Įėjus į kai kuriuos namus galima be vargo atspėti, kad šeimininkai mėgsta ir laiko kates. Manot, tai išduoda plaukų sluoksnis, dengiantis visus baldus ir grindis ar specifinis kvapas? Ne, ne visada. Kartais tai galima atspėti iš to, kad kambariuose nesimato gėlių arba jos būna tik plastikinės. Vienos kačių augintojos istorija ir juokinga ir įdomi. Jos katė buvo tikrąja to žodžio prasme priklausoma nuo gėlių, jos ją traukdavo kaip vaistai narkomaną.

Plačiau
 
Tykantys pavojai Kalėdiniu laikotarpiu

 

Kalėdos jau ne už kalnų ir turbūt mažiausiai ko norisi tokiu užimtu metų laiku – tai kad šuo ar katė staiga sunegaluotų ir skubiai prireiktų lėkti pas veterinarijos gydytoją. Užbėgant tam už akių norime priminti Jums apie įprastus Kalėdinius dalykus, kurie gali sukelti rimtų problemų jūsų augintiniams. Dauguma patarimų tikrai nebus nauji, bet juos pakartoti verta, nes kiekvienais metais klinikoje sulaukiame sunegalavusių gyvūnų su problemomis, kurių galima buvo išvengti.

Plačiau
 
Prieš apsisprendžiant iš katės atimti nagus

 

Katės nagų pašalinimas - tai tarsi 10 amputacijų vienu metu! Dauguma kačių augintojų nusprendžia pašalinti jų nagus net nepabandę tinkamai išauklėti gyvūno. Veterinarijos klinikose atliekama tokia operacija - būtent, nagų šalinimo, ne nukarpymo. Į katės nagus šeimininkai žiūri kaip į šeimos narių žalojimo ar baldų naikinimo įrankį, nesusimąstydami, kodėl gyvūnas vienaip ar kitaip elgiasi.

Plačiau
 
Kokios turi būti nagų draskyklės?

 

Katėms be galo patinka turėti daug asmeninės erdvės, kur galėtų prigulti ir pažaisti, o geriausia jei ši erdė yra įvairiame aukštyje. Draskyklės ir specialūs stovai katėms ne tik suteikia kačiukui galimybę pasikarstyti, bet ir leidžia pasitreniruoti pagal natūralius poreikius ir paaštrinti nagučius.

Plačiau
 
Kaip pripratinti katę prie nagų galandinimo?

 

Kai katė galanda nagus, tai visiškai nereiškia, kad ji nori kažką sugadinti ar subraižyti. Ji tokiu būdu stengiasi pašalinti negyvą nagų sluoksnį ir paaštrinti nagų galiukus. Be to, tai yra geras būdas patreniruoti katei savo raumenis, ypač kai ji tik atsibunda. Tuo pat metu katė, braižydama su nagais daiktus, pasižymi savo teritoriją, nes po įbrėžimų pasilieka sekreto kvapas, kurį išskiria liaukos, esančios letenėlių pagalvėlėse.

Plačiau
 
Kačių nagų kirpimas

 

Šis poreikis iškyla, tik tais atvejais, kai nagai užauga pernelyg ilgi. Jei katinas daug juda, laksto lauke, laipioja medžiais, tuomet nagai sutrumpėja savaime. Katėms, kurios nemėgsta ,ar negali daug judėti  - dėl ligos, senatvės ar dėl to, kad jos nuolat laikomos užrakintos - nagai užauga per ilgi ir ima kabintis į kilimus bei minkštus baldus. 

Plačiau
 
Kodėl svarbu parinkti tinkamą kačių kraiką?

 

Netinkami katės šalinimosi įpročiai sukelia daug bėdų šeimininkams. Kačiuką pripratinti prie tuštinimosi kraiko dėžutėje yra lengviau, nei pakeisti suaugusios katės įpročius, nes tai tampa elgsenos problema. 

Plačiau
 
1   2   3   Sekantis  >>