lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Elgsena
Katės ir vaikai

 

Katės auginimas šeimoje gali padėti vaikui ankstyvam amžiuje įgyti atsakingumo jausmą. Vaikai, kurie augdami turėjo augintinį, suaugę dažniausia būna labiau socialūs tiek su žmonėmis, tiek su gyvūnais. Jų bendravimo įgūdžiai taip pat būna labiau išlavinti. Beto, jie dažniausia nesuserga alergija nuo gyvūnėlių kailio ir pleiskanų. Tačiau vaikai gali būti per daug pilni entuziazmo stengdamiesi susidraugauti su gyvūnu, taigi auklėti gali tekti daug… ir abi puses.

Plačiau
 
Katės ir vaikai: gero elgesio taisyklės

 

Jeigu žadate savo vaikams dovanoti kačiuką, o patys nesate dideli kačių gerbėjai, atsisakykite šios minties. Juk vis tiek vienam iš tėvų teks gyvūnėlio priežiūra, nes vaikai, kad ir geriausių norų vedini, ne visada sugebės juo pasirūpinti. Jeigu vaikai nori ne pačio katinėlio, o linksmo keturkojo žaidimų draugo, kuriuo pasididžiuotų prieš draugus, iš tokios draugystės taip pat nieko gera neišeis. „Žaislinis“ katinėlis greit gali pabosti, tuomet jo likimas – gyvūnų prieglauda. 

Plačiau
 
Kačiuko mokymas tinkamai elgtis

 

Nors daugumos nuomonė yra priešinga, vis dėlto kačiukui dar ankstyvuose metuose reikia pradėti skiepyti gerų elgsenos įgūdžių. Galite mokyti kates įsiminti savo vardą, taip pat ateiti pas jus, kai šaukiate. Ir kuo anksčiau tai pradėsite, tuo didesnė tikimybė, jog pasiseks.

Plačiau
 
Kur miegoti jūsų katei?

 

Nagi, prisipažinkite, kur miega jūsų katė? Susisukusi į kamuoliuką šalia jūsų kelių ant pūkinės antklodės? Ar katė užėmusi didelę dalį jūsų pagalvės, kad jums nebelieka vietos galvai? Ar ji miega ant kėdės, pastatytos šalia lovos? Ar guli šalia uždarytų jūsų miegamojo durų? O galbūt savo atskiroje lovoje visai kitoje namų vietoje?

 

Plačiau
 
Kai katės žaidžia...

 

Kartais katės parodo savo aštrius nagučius ir dantukus. Kaip elgtis šeimininkui, kai „mažasis tigras“ draskosi kaip pašėlęs. Ar veltis į žūtbūtinę kovą, ar numoti ranka į katinėlio šėliones...

Plačiau
 
Žaidimai su kate

 

Žaidimai gali padėti išmokyti jūsų katę naudingų komandų ir įdomių triukų. Žaidimai padės jums su kate sukurti tvirtus santykius, o taip pat padės jūsų katei sutarti su kitais naminiais gyvūnais. Katės yra labai išradingos žaidimuose, tačiau kartais jų kūrybiniam potencialui reikia papildomo paskatinimo.

Plačiau
 
Kaip supažindinti kates?

 

Katės yra teritorijas turintys padarai. Paprastai jos pasižymi savo teritoriją ir ne visuomet priima naują atvykėlį. Jos taip pat privalo žinoti, kas čia šeimininkas, ir gyventi pagal griežtą socialinio bendravimo tvarką. Laužantis taisykles naujokas gali būti greitai pamokytas ir sugrąžintas į savo vietą. Taigi, jei į namus, kuriuose jau yra viena ar net kelios katės, parsinešėte dar vieną katę, siūlome keletą patarimų, padėsiančių joms lengviau susipažinti.

Plačiau
 
Kodėl katė nekenčia naujokės?

 

Nusprendėte, kad ilgai nebūnate namie, o Jūsų katė nuobodžiauja, tad su draugija jai būtų smagiau. Ir štai – namuose jau dvi katės. Tačiau senbuvė nekenčia naujokės. Nepatikėsit, bet taip greičiausiai yra dėl to, kad ji tiesiog bijo...

Plačiau
 
Kaip sustabdyti kačių peštynes?

 

Kačių peštynės yra visiškai natūralus elgesys, ir jei norite jas sutaikyti, pirmiausia svarbu atrasti peštynių priežastį. Kačių elgsena yra pakankamai sudėtinga, taigi būkite kantrūs. Prieš randant sprendimą Jums teks išbandyti keletą variantų, kol surasite veiksmingą.

Plačiau
 
Kodėl katės užkasa maistą?

 

Jūsų katė pradeda kasti grindis aplink dubenį su maistu, kuris dažniausiai yra jos mėgstamas? Šis reiškinys kačių šeimininkams pastebimas gana dažnai. Apsvarstykime, kodėl katės užkasa maistą, ar reikia nerimauti šiuo atveju?

Plačiau
 
1   2   3   Sekantis  >>