lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Priežiūra
Katei įgėlė bitė ar vapsva?

Vapsvos ar bitės įgėlimas gali bet kada ir bet kam nutikti. Didžiausia rizika kyla pavasarį ir vasarą, tačiau jei vykstate atostogauti į užsienį, metų laikas neturi reikšmės. Įgėlus vapsvai, svarbiausia ją greitai atpažinti ir atitinkamai reaguoti, nes neadekvati reakcija gali būti mirtina! 

 

 

Katės simptomai, įgėlus vabzdžiui:

 

* šnypštimas
* intensyvus uodegos mojavimas
* bandymas pabėgti
* intensyvus tam tikros vietos laižymas

 

Laikui bėgant įkandimo vietoje atsiranda patinimas. 

 

Ar tai buvo bitė, ar vapsva?

 

Bitė:

yra gausiai plaukuotas
įgelia vieną kartą, po įgėlimo miršta
palieka įgėlimą aukos kūne
ramus, sunkiai susierzinantis
gyvena grupėse

 

Vapsva:

turi tvirtus kūno diržus
stiprus juosmens pjūvis ant kūno
kelis kartus įgelti
nepalieka įgėlimo aukos kūne
peržengus kantrybės ribą - greitas puolimas
gali gyventi vienišiaus gyvenimą.

 

Ką daryti, jei jūsų šuniui ar katei įgėlė vapsva ar bitė?

 

Gydymas įgėlus vapsvai ar bitei yra panašus. Tačiau jis skiriasi nuo įgėlimo vietos.

 

Svarbiausia yra greitai apsaugoti katę ar šunį po įgėlimo. Tada dezinfekuokite įgėlimo vietą. Tam geriausiai tinka patikrintos švelnios dezinfekcinės priemonės, kurių pagrindą sudaro švelni dezinfekcinė medžiaga; tiks bet koks produktas, kurio pavadinime yra "acetatas". Arba galima plauti atvėsintu virintu vandeniu. Nepatartina naudoti vandenilio peroksido ar spirito. Jei įgėlė bitė, būtina pašalinti įgėlimą. Tai galima padaryti pincetu arba, kraštutiniu atveju, tiesiog nagu.

 

Jei šuniui ar katei įgėlė į galvą, burną ar - dar blogiau - į gleivinę, nedelsdami nuveskite augintinį pas veterinarą. Jei bitė ar vapsva įgėlė į tokias vietas, kyla pavojus, kad patinimas užspaus kvėpavimo takus ir jūsų augintinis uždus.

 

Kitas žingsnis - atvėsinti įgėlimo vietą. Čia pravers marlė, rankšluosčiai, kitos drėgnos ir atvėsintos medžiagos. Nepatartina dėti ledo ar šaldytų daiktų. Atminkite, kad reikia vengti terminio šoko.

Tuomet katę ar šunį reikia atidžiai stebėti. Jei įkandimo vieta labai padidėja, būtina nedelsiant apsilankyti pas veterinarijos gydytoją. 


Anafilaksinis šokas katei:


Vapsvos ar bitės įgėlimo atvejis tampa daug sudėtingesnis, kai gyvūnas yra alergiškas nuodams. Tuomet ištinka anafilaksinis šokas, kuris kelia realią grėsmę gyvybei.


Anafilaksinio šoko simptomai:


Eritema (odos paraudimas dėl uždegimo)
Įgėlimo vietos patinimas
Gerklės, burnos, galvos patinimas
Kvėpavimo problemos
Šnypštimas
Nesąmoningumas


Anafilaksinio šoko metu sumažėja kraujospūdis, todėl gyvūnas praranda sąmonę ir miršta. Patinimas gerklės srityje apsunkina kvėpavimą, todėl katė gali uždusti.


Jei įtariate, kad jūsų augintinį ištiko anafilaksinis šokas, nedelsdami su juo vykite pas veterinarijos gydytoją!!!
Pakeliui į kliniką paguldykite katę šoninėje padėtyje ir toliau vėsinkite įgėlimo vietas.


Bičių ar vapsvų įgėlimai katėms. Kaip apsaugoti savo katę nuo įgėlimo?


Namuose ant langų uždėkite tinklelius nuo uodų. Balkone arba lauke nuolat stebėkite savo augintinį, o susidomėjus vabzdžiams atitraukite jo dėmesį. Balkone pasodinkite uodų gėlių (Plectrantus coleus), kad atbaidytumėte vabzdžius. Be to, pravartu įsirengti balkono tinklelį! Jis ne tik padidina jūsų augintinio saugumą, apsaugodamas nuo pabėgimo ir kritimo, bet ir sumažina vabzdžių skraidymo galimybę.
 

Šaltinis: Fera.lt