lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Priežiūra
Saugūs namai kačiukui

Prieš grįždami namo su nauja kate, be abejo, siekiate savo namus ir sodą padaryti saugius naujam šeimos nariui. Tačiau nuo ko pradėti?

 

Namų saugumas

 

Daug namuose esančių įprastų daiktų yra labai nuodingi, net ir mažais kiekiais:

 

*  Centai (didelis cinko kiekis)

*  Rutuliukai kandims naikinti (naftalinas).

*  Baterijos (rūgštis arba šarmas, kurs taip pat sukelia koroziją).

*  Lipdymo tešla, skirta žaidimams (per didelis druskos kiekis).

*  Rankų ar kojų šildytuvai (per daug geležies).

*  Cigaretės, kavos likučiai, alkoholis.

      *  Šokoladas turi teobromino – toksino, kuris nepasišalina iš katės organizmo.

* Aromatiniai aliejai, audinių minkštikliai, indų dezinfekavimo priemonės (katijoninės dezinfekavimo priemonės, sukeliančios koroziją).

 

Niekuomet neleiskite savo katei būti ten, kur laikote valymo priemones. Jose yra pavojingų medžiagų, galinčių sukelti daug problemų – nuo virškinamojo trakto sudirginimo iki švelniųjų burnos audinių, stemplės ir skrandžio cheminio nudeginimo.

 

Visas automobilio valymo priemones laikykite nepasiekiamoje ir saugioje vietoje. Jūsų katei gali pasirodyti, kad automobilių aušinimo skystis yra saldus, tačiau net vienas arbatinis šaukštelis gali nugaišinti 3,5 kg sveriančią katę (sudėtyje yra etileno glikolio).

 

Jei naudojate pelėms, žiurkėms, tarakonams, sraigėms ar šliužams gaudyti skirtus spąstus, laikykite juos katei nepasiekiamoje vietoje. Daugelis spąstų vilioja patraukliu kvapu, kuriuo gali susidomėti ir jūsų katė.

Kad namai kačiukams būtų saugūs

 

Kaip ir kiti protingi bei žaismingi mažyliai, kačiukai tyrinėja daiktus juos liesdami, kramtydami ir ragaudami. Augantys kačiukai mėgsta tyrinėti aplinką, todėl nuo jų reikia saugoti potencialiai pavojingus namų apyvokos daiktus, galinčius kelti pavojų juos nurijus.

 

*  Laikykite virtuvėje ir vonioje esančias šiukšlių dėžės uždarytas.

*  Tegul virtuvės stalviršiai būna švarūs ir neapkrauti, kad kiltų mažiau pagundų.

*  Namų chemikalus ir nuodus laikykite atskiroje užrakintoje spintelėje.

*  Visuomet nuleiskite tualeto dangtį, nes kačiukas gali įkristi į klozetą.

*  Sutrumpinkite kabančias žaliuzių ir užuolaidų virveles, kad kačiukas jų nepasiektų.

*  Paslėpkite matomus elektros laidus kur nors ant sienos ar už baldų. Arba įsigykite dėžutę, skirtą elektros laidams laikyti.

 

Laikykite savo kačiuką atokiau nuo pavojingų augalų!

 

Nors katės yra mėsėdės, dauguma jų mėgsta daržoves arba kitus augalus. Dauguma kačių ėda lauko žolę ar naminių augalų lapus. Tai gali būti labai pavojinga, nes kai kurių augalų lapai ar kitos dalys gali būti nuodingos.

 

Dažniausiai pasitaikantys yra šie:

 

Kambariniai augalai

 

*  Filodendras

*  Laumės šluota

*  Puansetija

 

Sodo augalai

 

*  Lelija

*  Azalija

*  Gelsvasis narcizas

*  Pomidoras

*  Rusmenė

*  Kukmedis

*  Hortenzija

 

Saugumas lauke

 

Kiekviena katė turi teritorijos nustatymo, laipiojimo medžiais, grobio medžiojimo, bendravimo su kitomis katėmis ir šildymosi prieš saulutę instinktus. Tačiau būdama lauke katė gali apsikrėsti ligomis ar parazitais, pasiklysti, būti pagrobta, sužeista ar partrenkta kelyje. Tad jei nutarėte leisti savo katę į lauką, įsitikinkite, jog ten bus saugu.

 

Po kastravimo ar sterilizacijos procedūros neleiskite katei eiti į lauką.

 

Įsitikinkite, kad skiepai vis dar yra veiksmingi. Pasikalbėkite su savo veterinaru apie naujas vakcinas, kurios apsaugotų jūsų katę nuo užkrečiamų kačių ligų.

 

Prieš katę išeisdami į lauką pasitarkite su savo veterinaru apie reguliarų gydymą nuo kirmėlių, blusų ir, žinoma, apie mikroschemą.

 

Jei gyvenate ramioje vietoje ir turite sodą, įrenkite katei specialius vartelius duryse, kuriais ji galėtų naudotis dienos metu. Varteliai turėtų būti rakinami, kad katė naktį būtų namuose, saugi nuo eismo, priešiškai nusiteikusių gyvūnų ir kačių vagių.

 

Arba pastatykite katei didelį aptvarą, sujungtą su varteliais duryse. Jis turėtų būti šiltas, nepralaidus vandeniui ir įrengtas pusiau saulėkaitoje – pusiau šešėlyje. Įdėkite į narvą medžio kamieną arba laipiojimui skirtų priemonių, virvių ir laktų, šiek tiek žolės, katžolės, kraiko dėžutę ir dubenėlį vandens.

 

Jei gyvenate bute, netoli triukšmingos gatvės, tegul jūsų katė lieka namuose, arba veskite ją į lauką su specialiu pavadėliu. Nors katės yra protingos, tačiau jos negali suprasti, kad automobiliai yra pavojingi. Kai vairuojate atbuline eiga, visuomet įsitikinkite, ar jūsų kelyje nėra kačių.

 

Įsitikinkite, kad jūsų katė dėvi nenutraukiamą pavadėlį arba antkaklį su identifikaciniu ženkliuku, ant kurio yra parašytas jūsų adresas ir veterinaro telefono numeris (veterinaro priimamasis bus atidarytas dienos metu, kai jūs esate darbe). Atšvaitas ant jūsų katės antkaklio padės vairuotojams pastebėti jūsų katę ir nakties metu.

 

Naudokite uždarą kačių narvelį, kai nešate katę lauke ar keliaujate automobiliu.

 

Iškastruokite ar sterilizuokite savo katę, kad išvengtumėte rujos požymių, peštynių su kitomis katėmis, taip pat įvairių ligų (ir, be abejo, pastojimo pavojaus).

 

Atsargiai naudokite cheminius herbicidus. Užtverkite įėjimą į sodą, kai jame naudojate chemikalus, laikykite savo katę atokiau nuo pievelės ar sodo, kai jį tręšiate, naudojate herbicidus ar priemones vabzdžiams naikinti tol, kol plotas visiškai neišdžiūs.

 

Patikrinkite, ar niekas kaimynystėje nenaudoja pelių ir žiurkių nuodų. Jei katė suės užnuodytą graužiką ar pačius nuodus, tai gali būti mirtina.

 

Šaltinis www.purina.lt