lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Sveikata
Blogas kačių burnos kvapas

Blogas kačių burnos kvapas, kitaip žinomas kaip halitozė, gali atsirasti katei sergant įvairiomis ligomis. Nesijaudinkite, iš jūsų katės burnos tikrai neturi kvepėti mėtomis, bet jei burnos kvapas labai stiprus ir nemalonus, tai gali būti apie sveikatos sutrikimus bylojantis ženklas.Dažniausiai blogą burnos kvapą sukelia burnoje esančios bakterijos, galinčios atsirasti dėl dantų ar dantenų ligų. Dieta ar dermatologinės problemos taip pat gali būti to priežastis. Tačiau ilgą laiką neišnykstantis blogas burnos kvapas gali būti ir rimtesnių, pavyzdžiui, burnos, kvėpavimo takų, virškinamojo trakto, kepenų ar inkstų ligų požymis.

 

Visais atvejais, kačių halitozė, tai požymis, kad katę būtina ištirti.

Kaip išsiaiškinti, kas sukėlė blogą burnos kvapą?

Tai geriausiai padaryti gali veterinaras, apžiūrėjęs katę ir atlikęs reikiamus tyrimus. Būkite pasiruošę atsakyti į veterinarui rūpimus klausimus apie katės mitybos įpročius, burnos ertmės higieną, judėjimo įpročius ir bendrą katės elgesį.

Kada laikas pas veterinarą?

Žemiau pateikti simptomai reikalauja veterinaro apžiūros:

* Rudos apnašos ant katės dantų, ypač jei atsiranda ir seilėtekis, katei tampa sunku ėsti, patinsta dantenos. Tai dantų bei dantenų ligų požymis.

*  Saldus burnos kvapas gali būti diabeto požymis, ypač jei katė ėmė dažniau lakti ir šlapintis.

*  Iš burnos sklindantis šlapimo kvapas gali būti inkstų ligų požymis.

* Nemalonus burnos kvapas, lydimas vėmimo, atsiradusi apetito stoka, pageltonavusios ragenos ir  dantenos gali būti kepenų veiklos sutrikimo požymis.

 

*  Burnos krapštymas letena.

Kaip gydyti blogą katės burnos kvapą?

Gydymas priklauso nuo veterinaro nustatytos diagnozės. Jei kaltininkas dantų apnašos, prireiks profesionalaus dantų valymo. Jei negalavimą sukėlė žarnyno, inkstų ar kepenų veiklos sutrikimai, pasitarkite su veterinaru.

Kaip padėti katei išvengti blogo burnos kvapo?

Daugelis žmonių tvirtina, kad yra pastebėję blogą savo augintinių burnos kvapą, ypač jų vyresniame amžiuje, tačiau tai pasireiškia ne visoms katėms. Kiekvienas šeimininkas turėtų rūpintis savo augintinio burnos higiena:

*  Reguliariai tikrinkite katės burnos ertmę veterinarijos klinikoje, kad laiku būtų nustatyta kačių halitozė.

*  Valykite katės dantis specialia dantų pasta.

*  Aptarkite su veterinaru, kaip šerti katę, kad padėtumėte jai išvengti dantų ir burnos ertmės ligų.

 

Atminkite, kad neprižiūrint augintinio burnos ertmės, gali rastis dantų ir dantenų ligos, iškristi dantys!

 

Šaltinis www.gyvunai.sveikas.lt