Tikriausiai esate pastebėję, kad kai kurių kačių akys ašaroja, o kailis aplink akių kampučius tampa murzinas. Yra daugybė katės akių ašarojimo priežasčių. Nesvarbu, rimtos jos ar ne, geriau išsiaiškinti, kodėl taip yra. Pirmiausia, svarbu apžiūrėti ar katės akys neatrodo suerzintos. Suerzintas akis galima atpažinti iš to, kad jos parausta ir nesiliauja ašaroti. Tačiau, jei akys neraudonos, tikriausiai tai bus su akių ašarų latakais susijusi problema. Atminkite, kad nuolatinis ašarojimas su lipniomis, pūlinius primenančiomis gleivėmis iš akių bei nosies dažnai atsiranda tada, kai katė suserga virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis.
Nazolakrimalinio kanalo problemos
Katės, turinčios ašarų latakų problemų visuomet vaikšto ašarotomis akimis, ašaros dažnai primena išskyras ir yra murzinos. Kai kurioms katėms tai įgimta. Tačiau, kai kuriais atvejais ašaros latako veikla gali būti sutrikdyta ir dėl akies voko traumų. Kitais atvejais tai lėtinės nazolakrimalinio kanalo infekcijos požymis, atsirandantis tada, kai nazolakrimalinis kanalas užpildomas gleivėmis, purvu ar žolės sėklomis.
Kaip panaikinti murzinas dėmes aplink katės akis?
Ašarų išsiliejimas, paliekantis negražias dėmes, dažnas reiškinys katėms trumpomis nosimis, didelėmis šiek tiek iššokusiomis akimis ir plačiais snukučiais. Šią problemą dažnai turi persų ir himalajų veislės katės ir kitos panašios. Šie katinėliai linkę į akių infekcijas, akių suerzinimą, kas ir sukelia ašarojimą. Snukučio struktūra lemia nazolakrimalinio kanalo susiaurėjimą ir ašarų susikaupimą prie vidinio akies kampučio. Tai nėra katei malonus reiškinys ir gali turėti rimtesnių pasekmių.
Jei veterinaras nustato, kad nėra tokio defekto, kurį būtų galima pataisyti, simptomus galima palengvinti tam tikrą laiką duodant katei antibiotikų. Jei priežastis yra chroniška nazolakrimalinio kanalo infekcija, antibiotikai, pavyzdžiui, tetraciklinas turėtų padėti. Jis veikia ne tik ašarų išskyrimo sistemą, bet ir balina aplink akis suteptas kailio vietas. Tetraciklinu gydoma tris savaites. Jei dėmės po gydymo vėl išryškėja, galima pasitarti su veterinaru dėl vaisto paskyrimo ilgesniam laikui. Tetraciklino negalima duoti mažiems kačiukams ir besilaukiančioms katėms, nes šis medikamentas gali paveikti jų dantis ir kaulus. Kita priemonė, kur kas geresnė, nei girdyti katei vaistus, kasdien valyti suteptas vietas vandeniu.
Šaltinis www.gyvunai.sveikas.lt