lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Sveikata
Ausų uždegimas: priežastys, gydymas, prevencija

 

Katės nedažnai pasigauna ausies uždegimą, bet kai taip nutinka, priežastys gali būti įvairios. Kad atsekti, kas sukėlė išorinės ar vidurinės ausies uždegimą, dažnai reikia pabūti sekliu: tai gali būti alergijos, diabeto, auglio, pažeisto ausies būgnelio, blusų ar kačių leukemijos viruso padarinys. Ausies infekcijos gydymas dažniausiai būna nesudėtingas. Gydoma antibiotikais, antiparazitiniais vaistais, kortikosteroidais. Svarbiausia, kad uždegimas būtų pastebėta kuo anksčiau ir imta gydyti. Ausies infekcija gali būti lėtinė ir sąlygoti kurtumą ar net snukučio paralyžių.

Plačiau
 
Ir katės serga alergija

 

Alergija – nemaloni fizinė reakcija, kurią sukelia katės imuninė sistema, neigiamai reaguodama į tam tikrą maisto produktą ar kvėpavimo takų erzintoją. Neturėdami imuninės sistemos gyvūnai nesugebėtų pasipriešinti virusams, bakterijoms, svetimiems baltymams ir kitiems neigiamas organizmo reakcijas sukeliantiems dalykams, kurie patenka į virškinimo ar kvėpavimo takų sistemą. Kartais, deja, imuninė sistema reaguoja į tokius dalykus, kurie katės organizmui realiai nekelia jokio pavojaus. Kai kurie maisto produktai, tokie kaip žiedadulkės, milteliai, plunksnos, vilna, namų dulkės ir vabzdžių įgėlimai sukelia tokias organizmo reakcijas kaip niežėjimas, čiaudulys, kosulys, akių vokų tinimas, ašarojimas, vėmimas, viduriavimas. Šie alergijos simptomai pažįstami ir žmonėms. Retais atvejais, imuninė sistema naikina pati save, tai autoimuninis sutrikimas.

Plačiau
 
Kačių cukrinis diabetas

 

Katės, kaip ir žmonės, gali sirgti cukriniu arba necukriniu diabetu. Necukrinis diabetas yra medžiagų apykaitos sutrikimas, kai inkstai nerezorbuoja vandens. Cukrinis diabetas yra sudėtingas ir neišgydomas kasos liaukos sutrikimas. Kasos ląstelės negamina arba gamina nepakankamai hormono insulino. O insulinas yra labai svarbus skaidant gliukozę. Jei nėra insulino, nesuskaidyta gliukozė kaupiasi kraujyje. Gliukozės perteklius šalinamas su šlapimu. Todėl sergančios katės labai daug šlapinasi. Dėl gausaus šlapinimosi didėja troškulys, katė laka daug vandens.

 

Plačiau
 
<<  Ankstesnis  1   2   3