lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Verta žinoti!
Apie kačių spalvų genetiką

 

Ši tema atrodo baugiai, bet pasigilinus ir atrinkus kai kurią informaciją, kuri labai sunkiai suprantama ir palikus tikrai kas reikalinga tai genetika pasirodys visai paprasta ir suprantama. Pačioje pradžioje reikia pažymėti kad genai atsakingi už kačių kailio atspalvį ar akių spalvą bei visi kiti susideda iš dviejų simbolių (genų pora iš dievjų genų) (pvz. bb Aa – rudai raina katė). Vienas iš šių simbolių (genų) gali būti dominuojantis arba recesyvinis. Paprastai aiškinant - dominuojantis tai ką mes matome ant katės, o recesyvinis tai genas paslėptas ir kurio tiesiogiai nenustatysi, bet prie tam tikrų kombinacijų jis pasireiškia ir tuomet tampa kaip dominuojantis (vėliau bus aiškiau). 

Plačiau
 
Švelniosios letenėlės

 

„Švelniosios letenėlės“, arba nagų antgaliai, darosi vis populiaresni tarp kačių augintojų. Jungtinių Valstijų veterinarai maždaug prieš dešimtmetį pasiūlė gyvūnų mylėtojams naujovę – nagų antgalius katėms. Naujovė netruko įsitvirtinti zoorinkoje. Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje ji žinoma „Soft Paws“ ir „Soft Claws“ vardu. 

Taip pat rasite ir atsiliepimus apie šią prekę...

 

Plačiau
 
Kačių elgesys ir psichologija

 

Katės yra emocionalūs, charakteringi ir prieštaringi gyvūnai. Iš vienos pusės jie gali būti labai prieraišūs ir švelnūs, tačiau kartu pavydūs, pikti ir jaučiantys baimę. Dar vienas ryškus bruožas yra jų nepriklausomybė: jos pačios nusprendžia, kiek, kada ir su kuo jos bendraus ir kada visai nenorės bendrauti. Negana to, kiekvienos katės asmenybė ir temperamentas yra skirtingi ir unikalūs. Temperamentas taip pat priklauso nuo katės veislės ir išauklėjimo lygio. Suprasti kačių psichologiją auginant gali būti sudėtinga užduotis. 

Plačiau
 
Katės nėštumas

 

Jeigu jūs nusprendėte perskaityti šį straipsnį, reiškia, jūsų namuose atsirado arba tuoj atsiras besilaukianti katė. Be abejo, nėštumas – tai labai svarbus gyvenimo etapas jūsų augintinei. Tam, kad maksimaliai suprastumėte procesus, kurie vyksta katės organizme viso nėštumo metu, mes pabandėme juos aprašyti paeiliui.

 

Plačiau
 
Stebinantys faktai apie kates

 

Katės yra nuostabūs gyvūnai: grožio ir gracingumo simbolis. Tačiau kiek vidutinis katės šeimininkas iš tiesų žino apie savo ilgauodegę draugę? Kviečiame paskaityti keletą įdomių faktų ir patiems įsitikinti, kad ne viską apie jas žinote.

Plačiau
 
Intriguojantys faktai apie kates

 

Ar Jūs žinote kad....
Visos katės gimsta aklos. Matyti jos pradeda tik praėjus pirmoms kelioms savaitėms po gimimo. Katės turi rudimentinius (užuomazginius) kaulus, kurių dėka jos geba prasisprausti pro labai ankštas erdves, išlaikyti pusiausvyrą bei vaikščioti!

Plačiau
 
Kas yra primordial pouch (pirmapradis maišelis)?

 

Ar kada atkreipėte dėmesį į katės pilvą?
Net ir pačių liekniausių kačių pilvas, greičiausiai, bus truputį padribęs – lyg katė neseniai būtų numetusi daug svorio ir po tokio drastiško įvykio jai liko išsitampiusi oda. Bėgant ar šuoliuojant netgi matyti, kaip tas pilvukas tabaluoja. Aišku, jo dydis gali skirtis – vienų jis didesnis, kitų mažesnis, tačiau kodėl toks lengvas ir grakštus gyvūnas pasižymi tokia savotiška anatomine detale? Nors kai kurie žmonės mano, kad tas pilvas atsirado dėl antsvorio ar po kastracijos, išties tai normali katės kūno dalis. Angliškai šis odos ir riebalų atvartas vadinamas primordial pouch (pirmapradis maišelis).
Čiuopiant jis primena pusiau vandens pripiltą maišelį. Toks pilvukas būdingas ne tik naminėms, bet ir laukinėms didžiosioms katėms kaip liūtai ar tigrai. Jo egzistavimą paaiškinančių teorijų yra kelios.

Plačiau
 
<<  Ankstesnis  1   2   3