lt  |  en  |  ru 
Svarbi informacija pirkėjams! » Kačių veisėjo kodeksas

Kačių veisėjo kodeksas

 

Kiekvienas į kačių veisimą atsakingai žiūrintis veisėjas laikosi tam tikrų etikos taisyklių. Pagal tai, kaip griežtai veisėjas laikosi šių taisyklių, galima nustatyti veisėjo kompetentingumą, sąžiningumą ir reputaciją.

 

 

Veislyno "Žydroji Fėja" nuotrauka

 

1. Etiško ir atsakingo veisėjo tikslas -  ne finansinė nauda! Savo žiniomis, darbu ir pastangomis veisėjas pirmiausiai siekia pagerinti kačių populiacijos genofondą.

 

2. Etiško veisėjo prioritetas - veisiamų kačių standartas, temperamentas, sveikata ir gyvenimo kokybė. Atsakingas veisėjas giminės pratęsimo tikslams naudoja tik tuos gyvūnus, kurie atitinka standartą, yra stabilios psichikos, fiziškai sveiki (be genetinio broko ir paveldimų ligų). 

 

3. Etiškas veisėjas kates kergia pagal iš anksto numatytą planą. Veisėjo tikslas – ne kiekybė, o kokybė, todėl poruoja laikydamasis nustatytų veisimo taisyklių, nealina kačių dažnais gimdymais.

 

4. Etiškas veisėjas laikosi veisimo taisyklių ir be kilmės dokumentų kačiukų neparduoda.

 

5. Etiškas veisėjas niekada nekergia patelių jaunesnių nei 1 metų  amžiaus.

 

 

Veislyno "Žydroji Fėja" nuotrauka

 

6. Etiškas veisėjas niekada nepriima kergimui atsitiktinių patelių savo veislyno patinui, o atsakingai parenka pateles, atsižvelgdamas į jų sveikatą, standartą, temperamentą ir kitus ypatumus. Taip pat iš kergiamos katės savininkų reikalauja sveikatos testų, pasirašo kergimo sutartį.

 

7. Etiškas veisėjas neparduoda jaunesnių nei 3 mėn. amžiaus kačiukų.

 

8. Etiškas veisėjas neparduoda savo kačiukų turguje, taip pat perpardavinėtojams ir gyvūnų parduotuvėms todėl, kad jam rūpi tolimesnis mažylių likimas.

 

9. Etiškas veisėjas atsakingai renkasi būsimus šeimininkus savo kačiukams, pasidomi, ar naujieji šeimininkai turi pakankamai žinių apie kačiuko priežiūrą, auklėjimą, įsitikina, ar galės suteikti gyvūnui geras gyvenimo sąlygas: tinkamą mitybą, priežiūrą ir auklėjimą.

 

10. Etiškas veisėjas būsimiems šeimininkams kačiuką perduoda dehelmintizuotą, du kartus paskiepytą, su ES (Europos Sąjungos) veterinariniu pasu ir pasirašyta pirkimo – pardavimo sutartimi.

 

 

Veislyno "Žydroji Fėja" nuotrauka

 

11. Etiškas veisėjas kačiuką būsimiems šeimininkams perduoda ne degalinėje, veterinarinėje klinikoje, o savo namuose.

 

11. Etiškas veisėjas garantuoja, kad perdavimo naujajam šeimininkui metu kačiukas yra sveikas, o apie visus gyvūno trūkumus, jei yra, sąžiningai įspėja.

 

12. Etiškas veisėjas rūpinasi tolimesniu savo kačiukų likimu, bendrauja su jų šeimininkais, konsultuoja priežiūros klausimais.

 

13. Etiškas veisėjas visada yra korektiškas kitų veisėjų atžvilgiu, niekada neigiamai nevertina konkurentų parduodamus gyvūnus, neapkalbinėja.

 

 

© Šis straipsnis, patalpintas tinklapyje www.zydrojifeja.lt yra autorių nuosavybė, saugoma Autorių ir gretutinių teisių įstatymo. Norėdami panaudoti šio straipsnio ar jo dalies informaciją susisiekite su mumis zydrojifejalt@gmail.com

 

Gerbkime vieni kitų darbą!