lt  |  en  |  ru 
Svarbi informacija pirkėjams! » Kraitelis kačiukui

Naujo gyvūno įsigijimas ir jo patekimas į namus dažnai sukelia rūpestį ir jaudulį. Gyvūno atvykimui pasiruoškite iš anksto. Įsigykite „kraitelį“ iki jo atvykimo, tuomet nereikės panikuoti ir lakstyti, ieškant tinkamo maisto, kraiko ar dubenėlio.

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

 

Kačiuko kraitelis:

 

 Sausas ėdalas  

 

Ėdalą rekomenduojame įsigyti tokį patį, koks buvo naudojamas veislyne. Taip kačiukas patirs mažiau streso. Mūsų veislyno gyvūnai šeriami Royal Canin maistu. Mažiems kačiukams tinkamas Royal Canin kitten.

 

šaltinis www.zoomaistas.lt

 

 

Visuose Arden Grange produktuose pagrindinis baltymų šaltinis yra šviežia vištiena, A klasės dehidruota vištiena, šviežia lašiša arba dehidruota ėriena. Nė vienoje formulėje nerasite kviečių, jautienos, sojos ir pieno produktų.

 

šaltinis www.vetvila.lt

 

 Konservai

 

Pirkite tik kokybiškus konservus, jokiu būdu ne prekybos centruose tokius, kaip Wiskas, Kitekat, Darling ir t.t.  Mūsų augintiniai mėgsta Hill’s Science Plan, Animonda, Applaws, Almo Nature, Royal Canin ir kitus kokybiškus konservus. 

 

šaltinis www.zoomaistas.lt

 

 Žalia mėsa, žuvis, kiaušiniai ir pieno produktai

 

Žmonių maistas su druska, prieskoniais, cukrumi ir konservantais. Taip greit gyvūnas gali susirgti inkstų ar kepenų ligomis. Rekomenduoju savo augintinį pavaišinti tik kai kuriais produktais, skirtais žmonių racionui.

 

Mėsa. Rekomenduoju tik jautieną, vištieną ir kalakutieną. Kiaulienos duoti negalima, nes ji labai riebi ir katės skrandis sunkiai virškins. Prieš šeriant žalia mėsa, reiktų ją supjaustyti gabaliukais ir porcijom sudėjus į maišelius užšaldyti, kad žūtų visos bakterijos. Labai patogu išimti jau sunormuotą kiekį, atlaidinti ir duoti savo augintiniui. 

 

Žuvis. Dažnai sau nusiperkame krevečių ir mūsų gyvūnai tiesiog negali atsispirti, prašo, nori jomis pasimėgauti. Vertėtų labai saikingai ir tik kartais lepinti augintinį jūros gėrybėmis. Jūros gėrybėse yra per didelis mangano kiekis katei ir yra pavojingas, gali sukelti šlapimo takų problemų. Negalima duoti žalios ežerų ir upių žuvies, dėl jose esančių parazitų. Jei norite paįvairinti savo augintinio racioną žuvimi, žalią žuvį rekomenduoju išvalyti, apvirti be priekonių, druskos, kad žūtų visi mikrobai ir tik tada patiekti savo katinėliui.

 

Kiaušiniai. Nerekomenduoju duoti žalių vištų kiaušinių! Geriau pasiūlyti putpelių, nes juose neaptinkama salmonelių. Nepersistenkite, pavaišinkite tik kartą savaitėje. 

 

Pieno produktai. Suaugusios katės nevirškina laktozės, o jų skrandis labai didelio rūgštingumo. Pieną tiesiog sutraukia. Skrandyje jis tuoj pat prarūgsta. Praktiškai gaunasi, kad gyvūnas geria prarūgusį pieną, kas nėra priimtina. Tokiu atveju geriau pasiūlykite natūralų jogurtą (be priedų), kefyrą arba natūralią varškę. Tai nereiškia, kad reikia šerti šiais pieno produktais, tiesiog tik saikingai pavaišinti.

 

 Indas maisto saugojimui

 

Didesnio sauso ėdalo laikymui įsigykite hermetinę dėžutę. Laikyti jūsų augintinio maistą tokioje dėžutėje kur kas patogiau, nei originalioje pakuotėje, kurią katinėlis lengvai prakąs.Taip pat kasdien Jūsų augintinio   mėgiamo maisto  iš dėžutės įpilti daug patogiau.

 

 

 

šaltinis www.paciupk.lt

 

 Dubenėliai 

 

Dubenėliai turėtų būtų geros būklės, lygūs, švarūs, neįskilę, lygiais kraštais. Rekomenduojamos medžiagos – nerūdijantis plienas ar keramika. Nepirkite dubenėlio, kurio vidinė dalis nudažyta tamsiomis spalvomis, kačiukas iš tokio dubenėlio nenorės gerti. Plastikiniai dubenėliai, nors pigūs, yra linkę kaupti bakterijas bei blogą kvapą. Siūlau įsigyti tris dubenėlius. Vienas dubenėlis, kuris skirtas vandeniui, gali būti šiek tiek didesnis, kad jums visą dieną būnant darbe, katei nepritrūktų vandens. Kiti du dubenėliai skirti sausam ir šlapiam maistui (konservams, žaliai mėsai, žuviai, varškei ir t.t.)

 

 

šaltinis  www.kika.lt

 

Po dubenėliu gali būti padėtas kilimlis-padėkliukas, kad ėsdamas augintinis ant žemės nepridrabstytų maisto gabalėlių.

 

Na, o jei leidžia galimybės,  galite savo kačiukui nupirkti automatinę girdyklą, kuri tiekia išvalytą, nuolatos šviežią vandenį visą dieną, 3 l talpa.

Tobulai tinkanti priemonė žmonėms, auginantiems tiek kates, tiek šunis, kurie mėgsta šviežią tekantį vandenį. Unikali, apdovanojimų sulaukusi girdykla su patentuota vandens tekėjimo be purslų technologija. Pakankamas vandens kiekis svarbus ne tik mūsų pačių sveikatai, bet ir augintiniams. Šioje girdykloje nuolat cirkuliuojantis vandens srautas ir specialus filtras tiekia natūraliai vėsų, deguonies prisotintą vandenį, kuris skatina naminius gyvūnėlius varoti daugiau gryno vandens taip užtikrinant jų sveikatą ir gerovę. Modernus girdyklos dizainas puikiai dera su šiuolaikinių virtuvių prietaisais. Girdyklos komplektacijoje – keičiamas anglies filtras. Vandens šviežumui užtikrinti rekomenduojama filtrą keisti kas mėnesį.

 

 

šaltinis www.superkate.lt

 

  Tualetas

 

Geriausiai pirkti uždarą. Uždaras tualetas estetiškiau atrodo, sulaiko nemalonius kvapus, mažiau pribyra katei kasant kraiką. Jei įsigijote kačiuką nepripratintą prie uždaro tualeto, pirmomis dienomis galite išimti dureles, o kai katinukas jau pripras prie vietos, dureles įstatykite atgal. Atsižvelkite į tai, kad kačiukas auga, nenupirkite per mažo.Tualetą laikykite toliau nuo katės ėdalo, lengvai prieinamoje vietoje. Venkite tamsių rūsių, toli esančių kambarių ar patalpų, kuriose yra triukšmingų prietaisų, tokių, kaip skalbyklės, garso kolonėlės ir t. t.

 

 

šaltinis www.fera.lt

 

 

šaltinis www.kika.lt

 

 Kraikas

 

Kraiko pasirinkimas labai įvairus. Kiekvienas renkasi jam labiausiai priimtiną, tačiau patarčiau bent jau pradžiai,  parsivežus augintinį, naudoti tokį kraiką, prie kurio kačiukas jau pripratęs. Kiek vėliau kraiką galima keisti kitu.

Mūsų veislyne naudojamas VELVET PAW TOFU KRAIKAS.

 

 

 

TOFU – tai vienas naujausių natūralių kraikų rūšių, skirtų katėms. Jis pagamintas iš 100% natūralios žirnių ląstelienos, be jokių sintetinių  priedų ir dažiklių. TOFU kačių kraikas greitai sugeria drėgmę ir neutralizuoja nemalonius kvapus. Be to, jis ypač švelnus jautrioms jūsų katės pėdutėms. Gavęs drėgmės šis kraikas sušoka į kietus grumstelius, kuriuos lengvai ir greitai pašalinsite iš katės tualeto. Dėl natūralios sudėties kraikas biologiškai skaidus ir tirpus vandenyje. Galima saugiai nuleisti į tualetą̨. Greitai sugeria drėgmę. Smulkios 2 mm granulės kačių šlapimą gali sugerti net per 1,5 sekundės, taip neleisdamos drėgmei pasiekti kačių̨ tualeto apačios ir užkirsdamos kelią bakterijų dauginimuisi. Pagamintas iš natūralių medžiagų, kurios yra švelnios jautrioms jūsų katės pėdutėms. Puikiai neutralizuoja nemalonius kvapus katės tualete. Katės pėdutės visuomet lieka švarios, nepalieka pėdsakų, o namuose karaliauja ideali švara. Sušoka į kietus grumstelius, kuriuos galima lengvai ir greitai pašalinti iš katės tualeto. Naudojimo ir valymo metu kraikas nedulka. Draugiškas aplinkai. Natūralus, iš žirnių ląstelienos pagamintas kraikas yra visiškai nekenksmingas aplinkai. Kraikas yra biologiškai skaidus, todėl jį galima kompostuoti ir naudoti kaip natūralią trąšą. Šiam kraikui gaminti nenaudojama mediena, tad nekertami medžiai ir taip saugoma gamta. Dėl išskirtinių sudedamųjų dalių kraikas nedulka, tad jis yra saugus tiek augintiniams, tiek jų šeimininkams.

 

 

šaltinis www.kika.lt

 

 

 Higieninis kilimėlis prie tualeto

 

Daugelis kraikų prilimpa prie kačiuko pėdučių ir išsinešioja. Kad kraikas mažiau išsinešiotų, siūlau prie tualeto durelių patiesti kilimėlį.

 

 

 

šaltinis www.bitiba.se

 Semtuvėlis 

 

Naudojamam kraikui, pasirinkite tinkamą semtuvėlį. Semtuvėlio skylutės turi būti pakankamo dydžio, kad nesušokęs kraikas prabyrėtų, o sušokęs gumulas iš kraiko liktų semtuvėlyje.

 

 

 

 

                 šaltinis www.1a.lt                                                       šaltinis www.fera.lt

 

 Kelioninė transportavimo dėžė

 

Šis daiktas Jums bus reikalingas parsivežant augintinį, o vėliau kiekvieną kartą, vykstant vizitui pas veterinarą ar keliaujant kartu su augintiniu. Paveikslėlyje parodytų dėžių durelės atsidaro ir iš viršaus, todėl žymiai patogiau (ypač parodose) iškelt gyvūną. Perkant, atsižvelkite, transporteris jūsų augintiniui neturi būti ankštas. Nepamirškite  įtiesti į jį paklotėlį, kad katinui būtų malonu ir minkšta gulėti.

 

 

 

šaltinis www.superkate.lt

 

 

šaltinis www.zooshef.ru

 

Ne mažiau patogūs ir praktiški yra kačių transportavimo krepšiai.

 

 

          šaltinis www.kika.lt                                                         šaltinis www.akvazoo.lt

 

 Nagų draskyklė 

 

Katės turi įprotį pastoviai augančius nagus pasiaštrinti į grubios tekstūros daiktus. Jei namie nebus specialios draskyklės, katė gali įnikti nagus galąstis į jūsų baldus ar sienas. Draskyklė turi būti tvirta, grubios tekstūros ir tokio aukščio, kad katinas ją draskydamas atsistojęs galėtų visiškai išsitiesti arba pritvirtinta prie grindų, jei pirksite draskyklę - kilimėlį. Siūlau pirkti bent dviejų aukštų laipynę. Nepirkite tokių, kurių apačioje namukai, katė niekada jame negulės. Katės mėgsta gulėti ir stebėti aplinką iš aukštai. Rekomenduočiau papildomai įsigyti draskyklę tvirtinamą prie sienos, ideali vieta - koridorius, kur katinas ateina pasitikti Jūsų, grįžtančių iš darbo ir pasirąžęs, pasigalanda nagus. Taip apsaugosite sienas.

 

 

šaltinis www.superkate.lt

 

Vietoj standartinių draskyklių savo augintiniams galite išrinkti ir funkcionalias, modernias bei gražias kartonines. Ši naujovė ne tik patenkins augintinių poreikius ir užgaidas, bet ir puikiai derės prie Jūsų interjero. Ekologiškos draskyklės MEOW pagamintos Lietuvoje iš aukščiausios kokybės perdirbto gofruoto kartono. Pagal savo ir augintinio poreikius galite išsirinkti įvairiausių dydžių, formų ir spalvinių variantų draskyklių - baldų katėms. Praktiškos, ilgalaikės, rankų darbo draskyklės pasirūpins Jūsų katės nagučiais bei šiltu miegu.

 

 Šukos 

 

Rusų melsviesiems netinka šukos metaliniais dantukais. Tokios šukos iššukuoja jų poplaukį. Patartina šukuoti masažinėmis silikoninėmis šukomis. Prekyboje yra įvairių spalvų. Rusų mėlyniesiems tinka tik mėlynos spalvos, jos skirtos trumpaplaukėms katėms.

 

 

šaltinis www.petwaypetcare.com.au

 

 Guolis

 

Katės mėgsta šilumą žiemos metu ir vėsumą vasarą. Guoliai katėms greičiausiai niekada nebus vienintelė vieta, kur katė priguls miegui. Kačių šeimininkai puikiai žino: pogulio vieta bet kada gali tapti Jūsų lova, Jūsų drabužiai, radiatorius ir t. t. 

 

Kaitintis tiesioginiais saulės spinduliais ir gulėti ant radiatoriaus leiskite saikingai! Daugelis nežino, kad jų melsvas kailis gali paruduoti! 

 

 Nagų žirklutės

 

Kadangi mūsų augintiniai gyvena namuose ir jiems nereikia susimedžioti grobio, kad išgyvent, nagus kirpti būtina! Taip apsaugosite baldus, savo rankas bei drabužius. Kačių nagų galiukai labai smailūs ir aštrūs, todėl žaisdamos (netgi visai to nenorėdamos) kartais užsikabina už drabužių ar netyčia gali grybštelti per rankas. Kad viso to išvengti reiktų tiesiog periodiškai, maždaug kas dvi savaites, nukirpti nagų galiukus. Tai visiškai nekenkia jūsų namuose gyvenančiai katei, tačiau būkite atsargūs, stenkitės nuo gyvuonies dar palikti kelis milimetrus. Jei įkirpsite, vėliau kačiukas gali neleisti kirpti nagučių.

 

šaltinis www.kika.lt


Nagų kirpimo instrukcija 

 

 

šaltinis www.guineapigcare.com.au

 

 Vitaminai 

 

Kai pavasarį kailiukas atrodo ne itin gražiai, pasiūlykite "Virbac" gamintojo vitamininę pastą. Kaip ir kiekvienus vitaminus, pastą reikia duoti saikingai. Katėms ji labai patinka ir jos gali "kaulinti", kad duotumėt dažniau, tačiau to daryti negalima, neperdozuokite. 

 

 

šaltinis www.zoomaistas.lt
 

Paskirtis: Papildas skatina apetitą. Jo sudėtyje yra visos būtinos maisto medžiagos, mineralai ir vitaminai. Pašaro papildas kačių noriai ėdamas. „Nutri Plus Cat“ galima naudoti kaip pašaro papildą arba esant būtinybei naudojamas kaip pašaro pakaitalas gyvūnams nustojus ėsti. Pašaro papildas „Nutri Plus Cat“ ypač rekomenduojamas sveikstantiems, išsekusiems, po operacijų, greitai augantiems gyvūnams, nėštumo ir laktacijos laikotarpiu.


Sudėtis: 100 g yra: vitamino A – 17635 TV, vitamino D3 – 882 TV, vitamino E – 106 TV, vitamino B1 – 35,25 mg, vitamino B2 – 3,5 mg, vitamino B6 – 17,6 mg, vitamino B12 – 35,35 mg, vitamino PP – 35,25 mg, folio rūgšties – 3,5 mg, kalcio pantotenato – 35,25 mg, geležies – 8,8 mg, jodo – 8,8 mg, mangano – 17,65 mg, magnio – 7 mg, taurino – 143 mg, riebalų – 30,8 %.

Naudojimas: pašaro papildas sušeriamas gyvūnui arba maišomas su jo pašaru. Kaip pašaro papildo duodama 2 cm pastos. Kaip pašaro pakaitalo duodama 4 cm pastos.

 

 Žolytė

 

Katei, kuri auginama namuose ir neišeina į lauką, žolė būtina! Katės nuolat prausiasi, todėl į jų skrandį patenka nemažas plaukų kiekis. Šių plaukų pašalinimui iš organizmo katės natūraliai ieško žolės. Lauke jos gali užėsti nuodingų gėlių ar žolių. Kad to neįvyktų, nupirkite arba užauginkite žolytę katei tiesiog namuose!  Sėklų galima rasti gyvūnų prekių parduotuvėse. Įsigijus sėklas, jas reikia palaistyti ir padėti šviesioje šiltoje vietoje. Pirmieji daigai pasirodys per savaitę. 4-5 cm daigelius jau galite pasiūlyti savo katei. Nenustebkite, jei užėdus šios žolės, Jūsų katė ims vemti. Būtent tokiu būdu plaukai yra pašalinami iš katės skrandžio. Sudėtis: avižos, miežiai.

šaltinis www.fitoveta.lt

 

 Žaislai

 

Kad ir kaip keistai skambėtų, bet žaidimas yra lemiama dalis kačiuko vystymuisi. Jūsų kačiukui žaidimas – tai būtinybė, o jei turite namuose tik vieną katę, tai reiškia, kad kačiukui šią būtinybę įgyvendinti turėsite padėti Jūs. Žaislai, skirti katėms lavina jų koordinaciją, padeda mankštintis, palaikant formą ir stiprina Jūsų ryšį su kate. Žaidimai sumažina baimę ir padeda nukreipti energiją po tokių nemalonių procedūrų, kaip apsilankymas pas veterinarą ar staigių vietos pokyčių.

 

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

Žaisliukų pasirinkimas gan platus – pelytės, kamuoliukai, žaislai su katžole... Maži kačiukai itin mėgsta žaislus su plunksnomis, tačiau reiktų būti atsargiems, nes iškritusią plunksnelę jis gali mėginti praryti, o ryjant – užspringti ir uždusti.

 

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

© Šis straipsnis, patalpintas tinklapyje www.zydrojifeja.lt yra autorių nuosavybė, saugoma Autorių ir gretutinių teisių įstatymo. Norėdami panaudoti šio straipsnio ar jo dalies informaciją susisiekite su mumis zydrojifejalt@gmail.com

 

Gerbkime vieni kitų darbą!