lt  |  en  |  ru 
Svarbi informacija pirkėjams! » Pirkėjo etiketo taisyklės

Etiketo taisyklės - patarimai pirkėjui

Veislyno Žydroji fėja nuotrauka

 

Imanuelis Kantas rašė: „Apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais“. Ir iš tikrųjų, neretai gyvūnas tampa žmogaus moralumo atspindžiu. Tad savaime suprantama, kad mes, veisėjai, siekdami užtikrinti veislyno augintinių gerovę, nemenką dėmesį skiriame pirkėjo analizei. Bendraudami telefonu ar elektroniniais laiškais, svarstome, ar jis yra pakankamai etiškas, atsakingas, rūpestingas ir empatiškas, kad galėtų įsigyti bei auginti gyvūnėlį. Todėl žemiau pateikiame taisykles - patarimus, kurie, viliamės, padės abipusiškai: veisėjams, ir Jums, tikėtina, būsimiesiems keturkojų šeimininkams. 

 

Neišsiplėskite augintinio paieškose

 

Dažniausiai pirkėjai, sumoję įsigyti gyvūnėlį, tikisi į namus jį parsivežti kiek galima greičiau. Deja, toks užsidegimas ne visada lemia geriausią rezultatą – kartais, entuziazmo vedami, pirkėjai paieškų ratą išplečia tiek, kad nebesiorientuoja į pagrindinius, keturkojo gerovę lemiančius faktorius. Juk labai svarbu, ar veisėjas etiškas ir laikosi veisimo taisyklių. Pastarosios sąlygoja ir tai, kad kačiukų vados vedamos tam tikrais laikotarpiais. Gali būti, jog veisėjas jau šiandien turi mažylių, o gal jų neplanuoja kelis mėnesius į priekį. Tokiu atveju nesuskubkite bemat ieškoti kitur – visada verta išklausyti to paties veisėjo rekomendacijas. Galbūt jo nuomonė apie pagrindinius veisimo kriterijus sutampa su Jūsų, todėl verta palaukti kitos kačiukų vados, o gal būsite nukreipti kitur, į vadą ir gerą vardą turintį veislyną. Nesiblaškydami paieškose sutaupysite ne tik savo, bet ir kitų laiko. 

Veislyno Žydroji fėja nuotrauka

 

Teisingai susidėliokite prioritetus

 

Tikriausiai sutiksite, kad veisėjo asmeninės savybės daro didelę įtaką aplinkai, kurioje gimsta bei vystosi keturkojai. Todėl pradžioje susipažinkite su veisėju ir tik tuomet teiraukitės augintinio. Juk kiekvieno etiško veisėjo prioritetas - veisiamų gyvūnų standartas, temperamentas, sveikata ir gyvenimo kokybė. Atsakingas veisėjas – tai ne daugintojas. Jo tikslas – ne finansinė nauda, bet siekis pagerinti kačių populiacijos genofondą. Jis giminės pratęsimo tikslams renkasi tik tuos gyvūnus, kurie atitinka standartą, yra stabilios psichikos, fiziškai sveiki (be genetinio broko ir paveldimų ligų). Taigi, norėdami įsigyti atitinkamą gyvūnėlį, pirmenybę teikite apgalvotai. Atsižvelkite ne tik į asmenines ar finansines galimybes, norus, bet ir į veisėjo kompetenciją, kuri neretai lemia, ar bus pateisinti pirkėjo lūkesčiai.

 

Tinkamai prisistatykite

 

Nepamirškite, kad jau kreipdamiesi į veisėją apie save sudarote pirmą įspūdį, taigi vertėtų tinkamai prisistatyti. Deja, dažnai gauname elektroninius laiškus, kuriuose žmonės klausia: „kada planuojate vadą, ir kiek kainuoja?“ Tokios trumposios elektroninės žinutės bevertės, todėl daugumoj atsako nesulaukia. Kyla klausimas: į kokius laiškus veisėjai atkreipia dėmesį?
Jūsų laišką turėtų sudaryti kelios trumpos pastraipos. Visų pirma, prisistatykite, papasakokite apie save, iškelkite savo lūkesčius. Tuomet aiškiai išdėstykite prioritetus: norite su gyvūnėliu dalyvauti parodose ir užsiimti veisimu ar tiesiog pageidaujate mielo keturkojo draugo šeimoje. Leiskite suprasti, kad esate pasiruošę įsigyti ir/ar turite bendrą supratimą apie šios veislės kačiukų priežiūrą bei auklėjimą. Nepamirškite pastebėjimų apie veislyną ir veisėją, jei jų yra.  Būtent tokie laiškai paprastai sulaukia gana greito atsakymo.

Veislyno Žydroji fėja nuotrauka

 

Būkite pasiruošę neigiamam atsakymui

 

Ne paslaptis, kad kiekvienas žmogus gyvena pagal savitą gyvenimo būdą bei tempą. Lygiai taip pat ir skirtingos gyvūnų veislės pasižymi tam tikru temperamentu, kuris ne visada dera su šeimininko būdo bruožais. Todėl, nusprendus įsigyti keturkojį, vertėtų plačiau pasidomėti jo veislės ypatumais. Neretai pirkėjai nustemba sužinoję, kad, pavyzdžiui, Rusų mėlynosios katės yra be galo aktyvios, žaismingos ir vertinančios žmogaus kompaniją. Taigi, akivaizdu, kad ramybę ar keliauti mėgstančiam asmeniui ši veislė netinkama. Nenustebkite ir, svarbiausia, nenusiminkite, jei veisėjas atsisakys parduoti keturkojį ir mandagiai pasiūlys kitą veislę - greičiausiai jis suprato, kad pageidaujamas gyvūnas neatitinka jūsų lūkesčių.

 

Išsirinkite veislyną ir jame rezervuokite keturkojį

 

Jeigu kreipėtės į kelis skirtingus veislynus vienu metu, ir veisėjai noriai parduoda augintinius, nesiblaškykite ir išsirinkę rezervuokite vieną. Juk visi gyvūnėliai, kuriuos Jums rezervuojame, mums svarbūs morališkai. Beje, fiksuodami veislyno veiklą mes siekiame konkretumo, todėl su pirkėju nustatome tikslius laiko terminus, rankpinigius ir sutarties sąlygas. Nepamirškite, kad be jūsų keturkojį įsigyti norinčių gali būti daugiau. Tad būkite sąžiningi! Įspėkite, jei gyvūnėlio laukiate kitame veislyne, tačiau nesate tikras, ar atsiras Jums tinkamas. To visiškai pakanka, kad negaišintumėte savęs ir kitų.

 

Veislyno Žydroji fėja nuotrauka

 

Turėkite omenyje, kad negalėsite rinktis iš visos vados

 

Neretai pirkėjai, kuomet juos tenkina esminės pirkimo sąlygos, tikisi, kad, atvykę apžiūrėti keturkojų, numylėtinį sau rinktis galės iš visos vados. Deja, daugumoje rimtų veislynų vyksta atranka, kuri reiškia, kad geriausiai veislės standartą atitinkantis gyvūnėlis (ar keli jų) pasiliekamas tolimesniam stebėjimui, su galimybe parduoti veisimui. Taigi, pasirinkimų ratas mažėja, tačiau tai anaiptol nereiškia, jog gausite prastesnį kačiuką. Tik labai nedidelė dalis žmonių pastebi skirtumus tarp veislyno mažųjų – kailio tekstūrą, smakro dydį ar ausų statumo kampą, tačiau visus paperka jų žaismas, švelnumas ir prieraišumas. Kitaip tariant, nors ir negalėsite rinktis iš visos vados, neabejokite, jog įsigysite patį mieliausią keturkojį.

 

 

Laikydamiesi šių taisyklių ir įsisąmoninę patarimus, drąsiai kreipkitės į veisėją, ir galbūt jau visai netrukus Jūsų namus pagyvins mažas, žavus keturkojis.

 

 

© Šis straipsnis, patalpintas tinklapyje www.zydrojifeja.lt yra autorių nuosavybė, saugoma Autorių ir gretutinių teisių įstatymo. Norėdami panaudoti šio straipsnio ar jo dalies informaciją susisiekite su mumis zydrojifejalt@gmail.com

 

Gerbkime vieni kitų darbą!