lt  |  en  |  ru 
Svarbi informacija pirkėjams! » Kaip nebūti apgautam?

Kaip nebūti apgautam?

 

 

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

Šis klausimas, manau kankina ne vieną žmogų, apsisprendusį įsigyti veislinį kačiuką. Juk už būsimą augintinį teks sumokėti nemažus pinigus, o ir šeimos narį pasiruošę įsigyti ne vieniems metams. Taigi, pabandysiu trumpai išdėstyti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

1. Nepasitikėčiau veislynu, kuris parduoda kačiukus ir su, ir be kilmės dokumentų. Gali būti, kad tai apsišaukėliai, kurie iš tiesų nėra veislynas ir jokių dokumentų neturi, arba daro neplanines vadas, pažeisdami taisykles ir taip alindami savo veisiamas kates.


2. Nepasitikėkite veislynu, kuris nepasirašo pirkimo - pardavimo sutarties. Sutartyje nurodoma ne tik pirkėjo pareiga iškastruoti gyvūną, kurios kažkodėl visi pirkėjai taip baidosi, bet ir pardavėjo atsakomybė už gyvūno sveikatą. Sutartyje nurodomi gyvūno duomenys, pagal kuriuos jūs galite įrodyti, kad tą gyvūną pirkote būtent iš to veisėjo, o ne iš kito.


3. Europos sąjungos veterinarinis pasas - tai ne gyvūno dokumentas, o tik skiepų ir sveikatos patikrinimų knygelė. Jei jums bando įrodyti, kad tai ir yra kačiuko dokumentas, jus bando apgauti.

 

 

4. Nesikuklinkite, paprašykite parodyti veislyno registravimo pažymėjimą, jūsų perkamo kačiuko tėvų kilmės dokumentus, ES veterinarinius pasus, perkamo gyvūno dokumentus. Vertėtų žinoti, jei rezervuojate jaunesnį, nei 2 mėn. amžiaus kačiuką, rezervacijos momentu jis gali dar neturėti nei kilmės dokumento, nei ES veterinarinio paso. Kačiuko kilmės dokumentas, elektroninė identifikavimo sistema, kuri įvedama po oda ir pirmieji skiepai atliekami, kačiukui sulaukus 2 mėn. amžiaus. Pasitaiko atvejų, kuomet veisėjai, norėdami sutaupyti, nepasirūpina veterinariniais ES pasais, tačiau ateity, jei norėsite išsivežti kačiuką į užsienį, turėsite rūpesčių ir išlaidų jį įsigyjant.

 

Jeigu planuojate išsivežti gyvūną į užsienį, prieš rezervuojant kačiuką, pasidomėkite ar gyvūnas turės ES veterinarinį pasą!

 

5. Ne mažiau svarbu nuvykti pas veisėją į namus ir apžiūrėti, kokiomis sąlygomis gyvena gyvūnai. Jei jūsų nenori įsileisti į namus ir siūlo susitikti kur nors kitur, geriau pasakykit „viso gero“. Tikėtina, kad, katės: uždarytos narvuose. Toks gyvūnas gali turėti psichikos sutrikimų, o neturintis galimybės judėti, negali užšokti net ant kėdės (atrofuoti raumenys). Juk katės iš prigimties aukštai lipa ir šokinėja.

 

6. Į ką reiktų atkreipti dėmesį dokumentuose?


a)  kokiai sistemai priklauso klubas

b)  koks klubas išdavė veislyno registracijos pažymėjimą.

c)  ar klubo pavadinimas sutampa su pavadinimu įrašytu anspaude. 

 

Jeigu dokumentai kelia įtarimų, vertėtų pasiskambinti į klubą ir pasiteirauti apie šį veislyną.


7. Nebijokite klausti, nes jūs esate pirkėjas ir turite teisę gauti visą informaciją: tiek apie perkamą gyvūną, tiek apie veislyną, tiek apie klubą, kuriam veislynas priklauso.

 

8. Lietuvoje registruoti šie kačių klubai:

 

WCF sistemai priklausantys klubai:

        a) LGAC (Vilniuje)
        b) Poklubis "
Alpha Catum" (Kaune)

        c) Poklubis "Belamur" (Vilniuje)

        d) Poklubis "Top miau" (Vilniuje)

 

FIFE sistemai priklausantys klubai:
       a)  "Bubastė" (Kaune)

       b)   Bubastės poklubis "Saulės katės" (Šiauliuose)
       c)   Bubastės poklubis „Pajūrio katės" (Klaipėdoje).

 

Dalis lietuvos veislynų priklauso latvių klubui "Selena", taip pat CFA ir TICA felinologų organizacijose, tačiau šias organizacijas atstovaujančių klubų Lietuvoje nėra. Keletas veislynų priklauso šioms organizacijoms, tačiau jų tikrai nedaug. Ar veislynas registruotas TICA sistemoje, galima pasitikrinti čia


9. Neužkibkite ant LKMK klubo kabliuko. Šis klubas nepriklauso jokiai gyvūnų augintojų federacijai, jo veislynai nesilaiko felinologų organizacijų nustatytų veisimo taisyklių, nedalyvauja parodose, o šio klubo dokumentai felinologų organizacijose yra nepripažinti. LKMK klubo "veislynai" parduoda gyvūnus "su dokumentais" ,tačiau nepasirašo jokių sutarčių, aiškina pirkėjams, kad „kaip gerai katei turėti kačiukų“ ir netgi parduotiems gyvūnams ne veisimui, rekomenduoja turėti nors vieną vadą, siūlo pirkėjams savo reproduktorius, vykdydami kraujomaišą. 


10. Negali gyvūnas veisimui kainuoti tiek pat, kiek gyvūnas, skirtas namams. Jeigu jums siūlo pirkti gyvūną veisimui už tą pačią kainą, reiškia kažkas yra negerai. Dar kartą viską kruopščiai pasitikrinkite.

 

Straipsnio autorė
Lina Šemiotienė
Veislynas "Linagnis"